Ensiapuvalmius on työpaikan lakisääteinen velvollisuus ja merkittävä osa työturvallisuutta. Alta löydät listan SKA- kouluttajista ja valmentajista, jotka tarjoavat erilaisia räätälöityjä ensiaputilaisuuksia työpaikan tai harrastustoiminnan tarpeen mukaan.

Jos et tavoita tai löydä sopivaa SKA -kouluttajaa, otathan yhteyttä info@kurssiakatemia.fi  

Ahola Marjut
Ensiapukouluttaja (EAK)
Yksityinen
marjut.ahola71@gmail.com

Hautala Anni
Elvytysvalmentaja (EAK)
Vehkojan koulu Hyvinkää
anhautala@gmail.com

Hovila Harri
Ensiapuvalmentaja (EAV)
Suomen KurssiAkatemia
info@kurssiakatemia.fi

Kopsala Markus
Ensiapuvalmentaja (EAV)
Sostea Oy
markus.kopsala@sostea.fi

Kukkola Katariina
Elvytysvalmentaja (ELVA)
Vehkojan koulu Hyvinkää
riitta.kukkola@hyvinkaa.fi

Metsänperä Riitta
Ensiapukouluttaja (EAK)
TYKS
rimpera@24suomi.fi

Panigrahi Nona
Ensiapukouluttaja (EAK)
Yksityinen
nona.panigrahi@gmail.com

Rikka Paula
Elvytysvalmentaja (ELVA)
Vehkojan koulu Hyvinkää
paula.rikka@gmail.com

Ringborg Kati
Ensiapukouluttaja (EAK)
TYKS
kati.ringborg@tyks.fi

Saarinen Tarja
Ensiapukouluttaja (EAK)
Helsingin maalariammattikoulu, HMAK
tarja.saarinen@hmak.fi

Vaulasto Johanna
Ensiapukouluttaja (EAK)
Sostea Oy
johanna.vaulasto@elisanet.fi